I co ja mam wam znowu powiedzieć? Przychodzę po raz kolejny z zapowiedzią od Portal Games – Tekhenu: Obelisk Słońca.
Tekhenu: Obelisk Słońca, to kolejna mocna pozycja z gatunku gier euro, która zostanie wydana przez Portal Games, obok takich tytułów jak wydany niedawno i doceniony przez graczy Teotihuacan. Tekhenu zabierze graczy do starożytnego Egiptu. W tej strategicznej potyczce dla 1 do 4 graczy, dobierają oni akcje tak, by jak najefektywniej wznieść kompleks świątyń. Najnowszy tytuł autorstwa Daniela Tasciniego (Tzolkin, Teotihuacan) i Dávida Turcziego (Anachrony, Kitchen Rush, Tawantinsuyu) to pozycja, której wyczekują miłośnicy budowania strategii.
Cztery tysiące lat temu na wschodnim brzegu Nilu, położono fundamenty świątyni Amona-Ra. W ciągu dwóch tysięcy lat kompleks świątynny był stopniowo rozbudowywany i stał się powszechnie znany jako „Najbardziej Dobrane z Miejsc” Ipet-Isut), szczycąc się największym budynkiem sakralnym na świecie. Dziś miejsce to znane jest jako Karnak i położone jest w Luksorze we współczesnym Egipcie.
Plansza do gry w Tekhenu: Obelisk of the Sun jest podzielona na sześć części, z których każda wiąże się z egipskim bogiem. Pośrodku stoi imponujący obelisk (Tekhenu), który rzuca cień na różne części planszy. W rezultacie obszar wokół obelisku jest podzielony na części położone w pełnym słońcu, zacienione i zupełnie ciemne. W każdej rundzie gracze dobierają kości i wykonują akcje związane z wartością kości oraz sekcją, z której została dobrana. Niektóre akcje są niedostępne ze względu na położenie cienia obelisku na planszy. Gra toczy się na przestrzeni kilku rund. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa, zdobywanych na różne sposoby w różnych sekcjach.
Dołącz do starożytnych faraonów. Zacznij tworzyć i rozwijać jedno z najbardziej imponujących miejsc, jakie widział świat. Wznoś budynki ku czci egipskich bogów: Horusa, Ra, Hathor, Bastet, Thota i Ozyrysa. Musisz ostrożnie zarządzać swoimi działaniami i być przygotowanym do ostatecznego rozrachunku.
Zapraszamy na stronę gry na BGG.
Założyciel bloga. Z grami planszowymi związany od 2014 roku. Wielki fan gier z klimatem, ale nie pożałuje również czasu na porządne euro. Przed planszówkami jego największą pasją były gry fabularne, z którymi związany był praktycznie od dziecka. Lubi uzasadnioną losowość — gry planszowe mają sprawiać mu przyjemność, a nie wrażenie nadgodzin z Excelem w roli głównej. Czemu „angry” chcielibyście zapytać? Ano, raczej nie szczędzi języka, gdy trzeba. Chociaż i tak ostatnio trochę złagodniał. „Pisze jak jest”. Jeżeli coś mu się nie podoba, to nie boi się o tym mówić.