W niedzielę 5 września 2021 (w momencie publikacji tego posta event wciąż trwa) Portal Games zorganizował Dzień Molocha, czyli wydarzenie mocno nawiązujące do daty umieszczonej w podręczniku do Neuroshimy RPG, kiedy to Moloch – czyli Zbiorowy umysł SI doprowadził do apokalipsy znanego nam świata. Dla wszystkich fanów tego postapokaliptycznego świata jest to więc data dość ważna.
Wydawca przygotował dla widzów wiele atrakcji — od całodziennej aukcji charytatywnej, poprzez pokazy gier w klimatach postapokalipsy, premiery nowych wydań Neuroshimy RPG, Nuroshimy HEX w limitowanej wersji Rok Molocha, czy kolejnych dodatków. Jednak niespodziewane dla wielu zapowiedzi, stały się spodziewanym hitem tego dnia, bo Portal Games odkrył karty i zapowiedział polskie edycje kilku wyczekiwanych gier i dodatków. Zapnijcie pasy, bo szykuje się wiele dobra. No i zerknijcie w portfele, bo rok 2022 będzie przynajmniej tak samo dobry, jak 2021 w przypadku premier od Portalu. Smacznego. (jak wiadomo, większość zapowiedzi i tak pojawi się dopiero na Portalconie z końcem stycznia 2022).
- Aeon’s End: The New Age
- Aeon’s End: Buried Secrets – BGG
- Ankh: Bogowie Egiptu – BGG
- Bonfire: Leśne Stworzenia i Pradawne Drzewa – BGG
- Neuroshima Last Aurora: Lodowa Stal – BGG
- Paladyni Zachodniego Królestwa: Collector’s Box
- Paladyni Zachodniego Królestwa: Wiek Królów – BGG
- Tabannusi: Budowniczowie Ur – BGG
O najważniejszych zapowiedziach wiedzieliśmy – Ankh: Bogowie Egitpu i Tabannusi: Budowniczowie Ur otrzymały od nas patronat medialny, dlatego spodziewajcie się czegoś więcej, niż tylko wzmianek o tych grach. Były to również niejako oczywiste zapowiedzi, gdyż Portal zwyczajnie współpracuje z CMON oraz Board&Dice, więc jasne było, że tych gier nie odpuszczą. Bardzo dobrą wiadomością jest ciągły rozwój świetnych gier z serii Aeon’s End, Paladynów oraz pojawienie się dodatków do Bonfire i Last Aurory.
Trzeba przyznać, że to kolejny dość mocny rok dla wydawnictwa ze śląska. Nie zwalniają tempa, a w ich portfolio pojawia się coraz więcej świetnych tytułów.
Założyciel bloga. Z grami planszowymi związany od 2014 roku. Wielki fan gier z klimatem, ale nie pożałuje również czasu na porządne euro. Przed planszówkami jego największą pasją były gry fabularne, z którymi związany był praktycznie od dziecka. Lubi uzasadnioną losowość — gry planszowe mają sprawiać mu przyjemność, a nie wrażenie nadgodzin z Excelem w roli głównej. Czemu „angry” chcielibyście zapytać? Ano, raczej nie szczędzi języka, gdy trzeba. Chociaż i tak ostatnio trochę złagodniał. „Pisze jak jest”. Jeżeli coś mu się nie podoba, to nie boi się o tym mówić.